Novinky

Společně sázíme stromy

15.1.2021

V letošním roce se Těšínské papírny zapojily do celoročního projektu Sázíme stromy. Zavázali jsme se, že za každou jednu zrealizovanou zakázku vysadíme jeden nový strom. V tomto projektu spolupracujeme s neziskovou organizací ČSOP Salamandr, která zajišťuje výsadbu v našem regionu a Beskydech. Společně zajistíme obnovu skladby lesů tím, že vysadíme druhy stromů, které v aktuální skladbě chybí.  V letošním roce očekáváme, že i díky Vám, našim klientům, vysadíme alespoň 700 nových stromů. Sázení stromů probíhá obvykle na jaře či na podzim. A právě na začátku května budeme sázet první stromky plynoucí z letošního závazku.

 

Sázet nové stromy má smysl. Na chybějících místech dojde k obnově lesních monokultur a zároveň je to důležitý krok i pro naši budoucnost. Za pár let tak jeden zasazený strom Těšínskými papírnami vyprodukuje ročně přes 13 tun kyslíku, který postačí jedné čtyřčlenné rodině. Zároveň odstraní přibližně 2 tuny CO2. Navíc, stromy a lesy mají na naše tělo i mysl pozitivní vliv – snižují srdeční tep, v jejich blízkosti se uvolníte a snižují stres.

 

Čím více zakázek s námi uskutečníte, tím více stromů díky Vám vysadíme.

PF 2021

1.12.2020

Nominace v soutěži Magnesia Litera

1.9.2020

Jsme potěšeni, že publikace Manuál pro Uklízečky (Argo) vytištěná v Těšínských papírnách se dostala do nominace Překladová kniha 2020. Magnesia Litera je české literární ocenění, propagující a oceňující kvalitní literaturu sdružením Litera.

I přesto, že si nakonec kniha neodnesla vítězné místo v této kategorii, je skvělým důkazem, že i v našich papírnách tiskneme a zpracováváme kvalitní publikace.

Děkujeme nakladatelství Argo za důvěru.

Oceňovaly se Nejkrásnější knihy ČR 2019

28.5.2020

Dvě nominace, dvě ocenění! Jasně a jednoduše. Tak by se dal popsat úspěch Těšínských papíren v soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku 2019, kterou každoročně pořádá Ministerstvo kultury ČR a Památník národního písemnictví. Tento rok se do soutěže přihlásilo rekordních 313 publikací, soutěžící v sedmi kategoriích.

Které knihy si odnesly ony ocenění?

V kategorii Katalogy si 3. místo odnesla publikace A Cool Breeze (Galerie Rudolfinum) a v kategorii Bibliofilie a autorské práce rovněž za 3. místo kniha Lolita (Paseka).

Děkujeme spolupracujícím nakladatelstvím a gratulujeme!

1 2 5

Myslíme na životní prostředí

Jeden ze způsobů, jak přispíváme k ochraně životního prostředí je odběr ekologicky šetrné elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Dbáme na rozvoj

Pořízení nových moderních tiskařských technologií, stejně tak jako zvyšování kvalifikační úrovně a kompetencí našich zaměstnanců nám umožňuje se rozvíjet a posilovat naši pozici na trhu.

Pošlete nám svůj životopis