Novinky

Společně sázíme stromy

15.1.2021

V letošním roce se Těšínské papírny zapojily do celoročního projektu Sázíme stromy. Zavázali jsme se, že za každou jednu zrealizovanou zakázku vysadíme jeden nový strom. V tomto projektu spolupracujeme s neziskovou organizací ČSOP Salamandr, která zajišťuje výsadbu v našem regionu a Beskydech. Společně zajistíme obnovu skladby lesů tím, že vysadíme druhy stromů, které v aktuální skladbě chybí.  V letošním roce očekáváme, že i díky Vám, našim klientům, vysadíme alespoň 700 nových stromů. Sázení stromů probíhá obvykle na jaře či na podzim. A právě na začátku května budeme sázet první stromky plynoucí z letošního závazku.

 

Sázet nové stromy má smysl. Na chybějících místech dojde k obnově lesních monokultur a zároveň je to důležitý krok i pro naši budoucnost. Za pár let tak jeden zasazený strom Těšínskými papírnami vyprodukuje ročně přes 13 tun kyslíku, který postačí jedné čtyřčlenné rodině. Zároveň odstraní přibližně 2 tuny CO2. Navíc, stromy a lesy mají na naše tělo i mysl pozitivní vliv – snižují srdeční tep, v jejich blízkosti se uvolníte a snižují stres.

 

Čím více zakázek s námi uskutečníte, tím více stromů díky Vám vysadíme.

Myslíme na životní prostředí

Jeden ze způsobů, jak přispíváme k ochraně životního prostředí je odběr ekologicky šetrné elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Dbáme na rozvoj

Pořízení nových moderních tiskařských technologií, stejně tak jako zvyšování kvalifikační úrovně a kompetencí našich zaměstnanců nám umožňuje se rozvíjet a posilovat naši pozici na trhu.

Pošlete nám svůj životopis